Support-kan-man-ikke-B4

Kære medlem

 

Vi er tilmeldt FynskSupportEl og FynskSupportGas, som er en ”sponsor” ordning hos Energi Fyn.
Det betyder, at hvis du vælger at støtte netop vores klub, så giver Energi Fyn giver 2 øre pr. kWh og 6 øre. pr. m3, du bruger til den pågældende klub.

 

Du bliver “sponsor”- men uden at skulle have penge op af lommen – Energi Fyn betaler:)
Det kan blive til mange penge, hvis der er mange som vælger at støtte os. Du kan støtte både som privat og erhvervsdrivende – forbruget må dog højst være 100.000 kWh om året.

 

For at få FynskSupportEl, som dit el-produkt, skal du gå ind på www.energifynel.dk og for at få FynskSupportGas, som dit Gas-produkt, skal du gå ind på www.energifyngas.dk og tilmelde dig, det er også her, at du skal vælge hvilke klub du ønsker at støtte. Alle kan tilmelde sig – også selv om du ikke i dag får el fra Energi Fyn.

Du får din el og gas på sædvanligvis, og vil ikke mærke forskel – det eneste du skal gøre er at vælge FynskSupportEl eller FynskSupportGas på www.Energifynsupport.dk, hvor du også kan læse mere om ordningen.

Er du allerede tilmeldt EnergiFyn, kan du støt Nyborg rideklub her

 

Unknown Unknown-2